Mesoniidid

Thread (niit – inglise keeles), lift aga vastavalt ülestõstma. Seega, thread lift on kudede ülestõstmine, korrigeerimine spetsiaalsete kirurgiliste niitide abil. Esteetilise kirurgia alases kirjanduses antud meetodi puhul kasutatakse sünonüüme alternatiivne, veretu, armivaba või “nädalavahetuse facelift”.

Organismi vananemise, geneetilise, gravitatsiooniprotsessi ning ekso-ja endokriinsete tegurite toimel nõrgenevad kudedes kollageenikiudude ja elastiini vahelised sidemed, mille tulemusena naha struktuur muutub. Naha struktuuri muutus viib näokontuuride lõtvumisele, ilmuvad kortsud, süveneb nasolabiaalvolt ja alalõualuu alumine serv pole enam nii selgelt väljendunud. Kõik need muutused annavad näole väsinud, kurva ilme. Üldiselt on sellised muutused täheldatavad 30-ndate eluaastate lõpus.

Thread lift meetod ei peata vananemisprotsessi, kuid selle abil on võimalik “kella tagasi keerata”.

Kellele sobib thread lift meetod?

Esiteks naised ja mehed vanuses 40-60 aastat, kuid vanus on väga varieeruv näitaja. Teiseks need, kes soovivad enam väljendunud efekti, mis püsiks kauem kui täitesüstid ja botulismitoksiini kasutamisel saadud efekt. Kolmandaks, kes ei ole valmis traditsiooniliseks ilulõikuseks (otsmiku plastika, näo ringlõikus, kaelakortsude korrektsioon jt).

Thread lift on ohutu, efektiivne protseduur, mille abil saab anda näole värskema, loomulikuna mõjuva välimuse, kuid kindlasti ei asenda see traditsioonilist näo ringlõikust. Metoodika pakub innovaatilist, minimaalselt invasiivset lähenemist, et tagada patsiendile näo ringlõikuse sarnane tulemus. Meetodi kohaselt viiakse peened konksukestega resorbeeruvad transparentsed niidid naha alusi vastavasse piirkonda (näo keskosa, otsmiku- ja kaelapiirkond), mida soovitakse korrigeerida. Korrigeeriv niit sisaldab väikeseid konksukesi, mis haakuvad ümbritsevatesse kudedesse, mille abil toimubki kudede ümberpaigutamine (ülestõstmine).

Üldjuhul toimub protseduur kohalikku tuimestustehnikat kasutades. Kestvus 60-90 minutit, mis sõltub kasutatavate niitide (thread) arvust ja mitu piirkonda soovitakse korrigeerida.

Lifting efekti kestvus on individuaalne, keskmiselt 2-3 aastat.

Pärast protseduuri esinevad korrigeeritud näopiirkonnas turse, hematoomid, mis imenduvad (resorbeeruvad) 5-7 päevaga.

Vastunäidustused

  • põletikulised protsessid (antud piirkonnas)
  • diabeet
  • rinnaga toitmine
  • rasedus
  • vere hüübimishäired
  • antibiootikumi kestev kuur
  • soodumus armkoe tekkeks